Panel Çit Sistemleri

Panel çit sistemleri aslında pek çok farklı yapıda da üretilebilen, farklı model seçeneklerine sahip çit modellerini ifade eder. Ülkemizde daha çok tel örgü olarak bilinen modeli kullanılmaktadır. Fakat bunun dışında hali hazırda tercih edilebilecek pek çok farklı modeli de bulunmaktadır.

Panel Çit Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Korumak istediğiniz pek çok özel alanlarda panel çit sistemleri kullanılabilir. Özellikle plastik çit sistemlerinin yetersiz kaldığını düşündüğünüz alanlar için panel çit sistemleri kesin çözüm sunar.

Panel çit sistemleri yapısı gereği bir insan yada canlının engeli aşmasını büyük ölçüde zora sokar. Bu da bir nevi engel düzeneği olarak da, özel alan ihlallerinin korunmasında kullanılan etkili çit modelleri arasında gelir.

Öte yandan boy bakımından da bu çit sistemleri daha çok tercih edilmektedir. Çünkü uzun yapıda bu sistemin kurulumu son derece basit ve etkilidir. Bu da canlıların engeli aşmasını zora sokacak bir düzenek anlamına gelir.

Panel çit modellerinin bir diğer kullanım özelliği ise geçici güvenlik amacı ile kullanılabilir olmasıdır. Bunun için basit bir engel düzeneği sağlanır. Bu tarz bir kullanımı ülkemizde polis barikatı şeklindedir. Fakat işletmelerin yada kişisel müşterilerin bu tarz bir sistemi kendi amaçları doğrultusunda da kullanabilmeleri mümkündür.

Tel Örgü Çit Sistemleri (Chain Link Fencing)

Belli bir özel alanı tel örgüler ile kapatmak isterseniz panel çit sistemleri beklentilerinizi karşılayacak farklı modelleri size sunuyor.

Tel örgü çit sistemleri beraberinde pek çok montaj parçasını gerektirir. Bunlar tel ağları, zemine sabitlenecek olan direk gibi parçalar olup, kaliteli bir hizmet anlayışı doğrultusunda Plastfor panel çit sistemleri montaj hizmetini de sunmaktayız.

Tel Örgü Çit Sistemleri Kullanım Alanları

Tarla çit teli olarak da bilinen bu sistemler kırsal kesimlerde etkin bir şekilde kullanım alanlarına sahiptir. Kırsal kesimlerdeki kullanımı sadece tarla ile sınırlandırmak eksik olacaktır zira her türlü bahçe ve alanın korunmasında kullanılabilir yapıdadır zaten eskiden beridir tel örgü sistemleri etkin bir şekilde kırsal alanlarda kullanılmaktadır.

Uzun ve geniş alanların sınırlandırılmasında son derece etkin bir çözüm sunar. Bir halı saha projesinde de tercih edilebileceği gibi bir otopark alanının çevrilmesinde de yine bu tel örgüt panel çit sistemleri kullanılabilmektedir.

Boy olarak ayarlanabilmesi mümkün olan bu tel örgü çit sistemleri özellikle insan ve diğer canlıların sınır ve özel alan ihlali yapmamalarını sağlayacak türdendir.

Tel örgüt çit sistemlerinin bir diğer önemli özelliği ise dikenli tel için uygun bir yapısının olmasıdır. Burada kullanılacak olan alan ve müşterinin özel talebi doğrultusunda dikenli tel örgüt çit sistemi olarak imalatın gerçekleştirilmesi de mümkündür.

Mesh Panel Çit Sistemleri

Mesh panel çit sistemleri tel örgüden çok da farklı özelliklere sahip olmayan ancak kullanım alanları bakımından şehir alanlarında daha çok tercih edilen bir tel örgü çit sistemidir.

Bu çit sistemi hem görünüm olarak hem de işlevselliği olarak daha farklıdır. Örneğin bir tel örgü çit sisteminin dikenli tel ile desteklenmesi mümkün olduğu halde mesh panellerde böyle bir durumun uygulanması tercih edilmez.

Tırmanmayı imkansız kılan bir ağ yapısı ile birlikte, güçlü darbelere karşı da dayanıklılık gösterir. Tellerin çok profesyonel aletler kullanılmadıkça kesilmesi neredeyse imkansızdır.

Panel Çit Korkuluk

Korkuluk modelleri arasında başı çeken bir modelden bahsetmek gerekirse kesinlikle panel çit korkuluk modelleri olduğunu söyleyebiliriz. Kusursuz bir korkuluk düzeneği ile kaliteli, zarif, muazzam bir görüntü de sunulmuş olur.

Panel çit korkuluk modelleri Avrupa’da pek çok ülkede yaygın olarak kullanılan bir panel çit sistemidir. Özellikle bahçeli evlerde sınırların belirlenmesinde en çok tercih edilen çit modellerinin başında gelir. Bu kadar çok tercih edilmesinin sebeplerinden birisi de sahip olduğu güzel, etkileyici ve şık model seçenekleridir.

Farklı model seçenekleri sayesinde bahçeler için son derece idealdir fakat kullanım alanlarını bahçe ile sınırlamak yetersiz olacaktır çünkü pek çok farklı alanlarda, ihtiyaç duyulan her türlü korkuluk modeli için tercih edilebilir.

Korkuluk modelleri denilince aklımıza balkon korkulukları gelebilir fakat artık günümüzde yapıların modernleşmesi ile de korkuluk panel modellerinin bahçe korkuluk modelleri olarak ve çeşitli açık alanlar için uyarlandığını görebilirsiniz.

Türkiye’de panel çit korkulukları ve diğer panel çit modellerinin yerel hizmet noktalarına, müşterilerimize satış ve montaj hizmetini sunmaktayız.